2015 Sınıf Takvimi Yapıyoruz | MiniMiniyiz

2015 Sınıf Takvimi Yapıyoruz

0

PATLAYAN TAKVİM

Yaklaşan yeni yıl için sınıfımıza takvim yapalım ama öyle bir şey olsun ki; bu takvim okul çıkışlarımızı ya da sınıfımızda yeni günümüzün başlangıcını PATLATSIN bir de bizi çocukluğumuza götürsün! Nasıl yanı öğretmenim diyenler için haydi takvimi yapmaya koyulalım. :)

Yeni yılımızın günlerini balonlu naylona tek tek yazıyoruz. (Göründüğü gibi zor değil, kefilim. ;)). Fotoğrafta da gösterdiğim gibi ebatlar enine 9,5 boyuna 4,5 balon kadar. Yani ayımız üstten bir balon alttan iki balon boşluk arasına yerleşiyor. Bazı aylar 6 satır geldiği için alttan iki boşluk bırakıyoruz, böylece bütün aylar aynı ebatlarda oluyor. Şimdi sıra yaptığımız ayları bir zemine yapıştırmaya geldi.

Zemin olarak neler düşünmedim ki.. Yağlı kağıda minik pencereler açıp ayları boşluklarından oraya yapıştırmaktan tutunda daha neler neler. :) Ama en renkli fikrin yine balon naylon baskısı ile gökkuşağı renkleriyle süslü bir kağıt olacağına karar kıldım. Sınıfımızda günü patlatmak için takvime yönelirken renkler de içimizi ısıtsın dimi ama. ;) Ayrıca oluşan kağıdı başka yerlerde de kullanabileceğimi fark edince bu fikri bir daha iyi ki bulmuşum dedim. 3 ana renk parmak boyası ile a4 kağıdı ebadında kestiğim balonlu naylonu renkleri karıştırarak gökkuşağı renklerine boyadım ve kağıda baskısını aldım. Ayları görünmez tutkalla yapıştırıp asmak için bir kurdele taktım. Kurdelenin düğüm bölümüne de iğne için yer yaptım. Eğer takvimi sınıfınızda çocukların ulaşabileceği bir yere asarsanız iğne yerine yoklama aldığınız kalemi kullanın derim. Gerçi takvim miniklerin ulaşabileceği bir yerde olursa patlatacak gününüz de kalmaz. :))

IMG_0263IMG_0262

1 2 IMG_0271 IMG_0274 IMG_0275 IMG_0279 IMG_0280 IMG_0283 IMG_0286 IMG_0290 IMG_0291 2015 Yeni yıl Takvimimiz HazırIMG_029367

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biraz da Matematik :) * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.