Ara Renkleri Öğreten Topaç Yapıyoruz | MiniMiniyiz

Ara Renkleri Öğreten Topaç Yapıyoruz

cats

Ana ve ara renkleri öğretmenin en fırıldak halini buldum. :)

Bu etkinliğimizde topaç yapıyoruz. Bu topaçlar dönerken bize ana renkler bir araya gelince ara renkleri ortaya çıkarıyor temasını öğretecek. Yalnız ana renkler bir araya gelince futbol takımlarının renkleri ortaya çıktı. :) Topaçlarımız sanki sahaya çıkan  futbolcular gibi. :) Öğretmenim sen hangi takımı tutuyorsun sorusuna GÖKKUŞAĞINI tutuyorum kaçamak cevabını verebilirsiniz. ;)

Topaçlarımız için kürdan ve minik bir kapak (ben süt kapaklarını kullandım, prit kapaklarınızda olur) gerekli. Kapağı kürdana boşluk tarafı aşağı gelecek şekilde takarsanız daha uzun süre dönmesini sağlarsınız. Ayrıca kartondan çizeceğiniz renkli üst kısımı da kapağa yapıştırmayı unutmayın. Kapakla arasına hava girince kendini yerde buluyor. :)

Topaçlar kürdandan olunca tehlike arz ediyor tabi. Bu yüzden hakimiyet kurabileceğiniz öğrenci gruplarıyla yapmanızı öneririm. Ya da sınıfınız için örnekleri siz oluşturun ve renkli suları karıştırarak yaptığınız deneyin ardından miniklere siz gösterin. Ödev olarak da aileleri ile birer topaç yapıp evde eğlenceli vakit geçirebilirler.
IMAG1647 IMAG1650 IMAG1651 IMAG1655 IMAG1656 IMAG1676

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biraz da Matematik :) * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.