Ayşe’nin Papuçları Hikayesi | MiniMiniyiz

Ayşe’nin Papuçları Hikayesi

Çocukların ayakkabılarını düz giymesine bir el atalım isterseniz. 
Güzel bir hikaye, eğlenceli bir oyun ve renkli bir sanat çalışması ile kocaman bir birleştirilmiş etkinlik bize yardımcı olsun bakalım.
AYŞE’NİN PAPUÇLARI
Bir zamanlar Ayşe adında bir çocuk yaşarmış. Ayşe’nin bir tane sağ ve bir tane sol papucu varmış. Bu iki papuç Ayşe’yi en çok kendisinin sevdiğini söyleyip kavga eder dururmuş. Bir gün o kadar kavga etmişler ki birbirlerine küsmüşler ve birbirlerinin yüzüne bakmamak için biri sağ tarafa biri sol tarafa bakarmış.
Ayşe okula gitmek için papuçlarını giymek istemiş. Birbirine küs oldukları için onları ters giymek zorunda kalmış. Okula giderken bir de ne olsun! Papuçlarını ters giydiği için Ayşe’nin ayağı takılmış ve düşmüş. Canı çok yanan Ayşe’nin dizi kanamış. Arkadaşları ona yardım etmiş ve hemen hastaneye götürmüşler. Hemşire abla dizini sararken papuçlarıda bir köşede olan biteni  üzüntüyle izliyormuş. Bu olanların ikisinin kavgası yüzünden olduğunu anlayan papuçlar Ayşe’yi çok sevdikleri için barışmaya karar vermişler ve artık birbirine bakmaya başlamışlar.
O günden sonra papuçlarını düz giyen Ayşe bir daha takılıp hiç düşmemiş.
Papuçlar ve Ayşe o günden sonra hep mutlu mutlu yaşamışlar. :)
Yazan: MiniMiniyiz
(Hülya Öğretmen)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biraz da Matematik :) * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.