Bebek Bezi Ambalajından Bebek Yapımı | MiniMiniyiz

Bebek Bezi Ambalajından Bebek Yapımı

???????????????????????????????

Kızım 6 aylık oldu. Bir öğretmen anne olarak ondaki motor ve bilişsel gelişmeyi gözlemlemek de benim en büyük tutkum oldu. :) Bebeklerin kas gelişimi ve zihinsel gelişimi diğer gelişim alanlarına göre daha hızlıdır. O yüzden belirgin şekilde kendini gösterir ve buna şahit olursunuz. Gel gelelim ki sosyal-duyuşsal alandaki gelişim minik ip uçları vererek ilerler. Sizi tanıması, yabancılara ağlaması, mimiklerinizle çoşup mimiklerinizle hüzünlenmesi ya da ninnilerinizdeki ses tonunuzun ruh hali yüzünde değişik şekillerde belirir. Bebeğinizin sosyal-duyuşsal alandaki gelişiminin minik bir göstergesini de sizlere ben fısıldamak isterim. :)

Kızımın altını değiştirirken tesadüfen baş ucuna koyduğum bez ambalajına dönmeye çalıştığını fark ettim. Dedim ki renkleri dikkatini çekti galiba. Oysa ki durum başkaymış. Benim minik kızım sosyalleşmek istiyormuş. Üzerini giydirdikten sonra ayağı kaldırdığım gibi ambalaja yönelmesin mi! Pıtır pıtır ambalaja gitmeye çalışması ve konuşmayı taklit eder gibi sesler çıkarması üzerine durumu anladım bende. :) Anlamak yetmiyor tabi bir de çözüm bulmalı.. Ambalajı inceledim dikiş makinesinde dikilir mi diye. Sağlam bulunca hemen kolları sıvadım. Böylece bebek bezinden arkadaş yapma projemiz oldu ..

NOT 1: Sokaklarda satılan helyum gazı dolu büyük balonlara benzeyen bu arkadaşlarımız renk vermesi dışında onlardan daha masum. Bebekler balonlardan uzak tutulmalı. Helyum dolu balonlar içindeki zehirli gaz yüzünden sakıncalı. Normal balonlar ise bebeğin elinde patlaması sonucu anı nefes kesilmesine neden olup soluğu durdurduğu için, ya da patlayan balonun parçalarının soluk borusuna kaçması ihtimali yüzünden sakıncalı..??????????????????????????????? 1. Ambalajı teyelliyoruz.

?????????????????????????????????????????????????????????????? 2. Dikiş makinesinde en seyrek ayarda dikiyoruz. Her ne kadar seyrek ayarı açsak da naylon olduğu için sık ilerliyor. Kolay yırtılır mı diye baktım ama sağlam oldu yine de.??????????????????????????????? 3. Kenarlarından kesiyoruz. Kenarlarının genişliği içine elyaf doldurunca kayboluyor. O yüzden üzerindeki resmi de kenar paylarını da geniş tutmaktan çekinmeyin. Geniş tutmadığım için minicik kalan arkadaşımızın fotoğrafı da mevcut alt bölümde. :)??????????????????????????????? 4. İçine elyaf yada silikon doldurup açık kalan bölümü de dikiyoruz.??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? Hayat biriktirdiğiniz tecrübeler bütünüdür. İşte benim ilk tecrübem. :) Kenar paylarını geniş almadığım için minicik kalan arkadaşımız.???????????????????????????????NOT 2: Dünyayı ağzıyla keşfetmeye çalışan bebeğiniz arkadaşını muhakkak yemeye çalışacaktır. Benim kızım denedi ve sonuç bu! Fark eder etmez arkadaşımızı buzdolabı poşetine aldık. Poşetin çıkardığı ses ayrı bir eğlence olDU. Büyüklerini pek ağzına götürmüyor yoksa onlarında sonu böyle olacaktı.
??????????????????????????????? ???????????????????????????????

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biraz da Matematik :) * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.