Bebek Kumandası | MiniMiniyiz

Bebek Kumandası


cats

Evin kumandası, sadece bebeklerin değil çocukların adeta sevgilisidir. Mesela çocuklu ev kumandasından belli olur. Misafirliğe gittiğinizde kumandaya göz ucuyla bir bakın bakalım, uçlarına yakın yerlerinde diş izleri ya da tuşlarında silinmeler kopmalar var mı? Varsa o ev de bıcır bıcır bir minik var demektir. :) Bir de kumandanın pil yuvasının kapağı kayıpsa paylaşılamadığından kardeş kavgasına sebep olmuş demektir bu müthiş icat. Tüm bu ve benzeri savaşlara dur demek isteyen evin annesi kumandayı şeffaf bir poşete koyarak çözüm bulmak ister. Tv yeni kumanda eski gözüküyordur ha keza. Annenin bu çözümünü sağlama almak isteyen evin babası da bu şeffaf poşeti bir güzel koli bandı ile sarar sarmalar. Pili bittiğinde o bandı açması daaa yeni poşet bulması da ayrı bir konudur ki sormayın gitsin.

Bizimde evimize minicik bir can gelince ve elleri tutmaya dişleri kesmeye başlayınca kumandamız yukarıdaki yazdıklarımdan payını bir güzel aldı. Ben poşete koymadım ama ona daha renkli tuşları olan ve bu tuşların öyle sabit değiiil oynar olduğu bir kumanda yaptım. Şimdilik yaptığım kumandayı yemekle meşgul, biraz daha büyüyünce tuşları sallayarak oynatmasını bekliyorum. :)
IMG_0277Gelelim bebek kumandasını nasıl yaptığıma. Gereken malzemeler; minik sağlam bir kutu,siyah karton, şeffaf kaplama, bant, renkli delgeç artıkları (ben el işi kağıtlarından elde ettim).  Yapılışı ise; kutuyu siyah karton ile kaplıyoruz. Daha güzel görünmesi için çift taraflı bant kullanabilirsiniz. Ardından şeffaf kaplama ile kaplıyoruz fakat bir ucunu açık bırakıyoruz ki renkli daireleri kartonla kaplama arasına döke bilelim diye. Kaplamayı sıkı şekilde sarmıyoruz ki daireler sallandığında rahat hareket edebilsin.

NOT: Miniğinizin dişleri çıktıysa kaplamayı delmesini ve daireleri yutmasını göz önünde bulundurun. Streç film ile oyuncağı tekrar sarabilirsiniz fakat yine de siz yanındayken oynamasını tercih etmenizi öneririm.IMG_0279 IMG_0280 IMG_0281 IMG_0282 IMG_0283 IMG_0284 IMG_0285 IMG_0286 IMG_0290 IMG_0295Oynar hali için alttaki fotoğrafa tıklayın.anigif

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biraz da Matematik :) * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.