Bebek Bezinden Pasta Yapımı | MiniMiniyiz

Bez Pasta

cats

Bebek bekleyen yakınınıza yüzünü güldürecek bir hediye vermeyi kim istemez ki? Keza enerjiye bol ihtiyacı olduğu bir dönemdeyken bunu herkes yapmak ister. O zaman bebek bezinden cici bir pasta yapalım ve yüzünü güldürelim ne dersiniz? :)

Bez Pasta Nasıl Yapılır?

Gerekli malzemeler;

Bir paket bebek bezi (ben 2 numara 3-6 kg 54’luk paket kullandım), 2 buçuk metre geniş kurdele , bir rulo organize dar kurdele, 60 kadar ambalaj lastiği, 1,5 m tül, 40 cm uzun ince bir çubuk.
01

Önce bezleri yuvarlayıp ambalaj lastiği ile sarıyoruz.
02Yuvarladığımız bezleri üç gruba ayıracağız. Büyük grupta 28, orta grupta 18, küçük grupta 8 adet bez olacak şekilde ambalaj lastiği ile tutturarak daire formu veriyoruz.

03

Daireleri önce geniş kurdele sonra dar kurdele ile sarıyoruz.05

Üst üste koyduğumuz dairelerin daha cici görünmesi için tepelerine çiçek yerleştiriyoruz, Daha kullanışlı olmasını isterseniz minik bir hediyede yerleştirebilirsiniz. Minicik bir ayakkabı, renkli emzikler, küçük çoraplar gibi…
06

Kaldırdığınızda dairelerin birbirinden ayrılmaması için tam ortalarından uzunca bir çubuk geçirmeyi unutmuyoruz. Gerçi unutsak da  daireler birbiri üstünden kayınca hatırlamamız uzun sürmüyor. :)
08

Son olarak hem taşımada kolaylık olması adına hemde daha şık durması için bez pastayı tül ile sarıyoruz. Tülün üzerine silikon tabancası ile bir şeyler yapıştırabilirsiniz.

….veee üzerine samimi duygularınızı bildiren not yazmayı sakın unutmayın. ;)09

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biraz da Matematik :) * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.