Çocuğunuzu Yanlış Eğitiyorsunuz | MiniMiniyiz

Çocuğunuzu Yanlış Eğitiyorsunuz

çocuğunuzu yanlış eğitiyorsunuz“Çocuğunuzu Yanlış Eğitiyorsunuz” kitabı  1744-1811 yılları arasında yaşamış Alman yazar Chiristian Gotthilf Salzman’ın kaleminden 1780 yılında çıkmış. 156 sayfadan oluşan kitap Kariyer Yayınları tarafından basılmış.

Hocam bu kitabı bizimle paylaşacak sizi etkileyen neler bulabiliriz diye soracak olursanız, hemen yazım tarihine dikkatinizi çekmek isterim. 1780 yılı gibi sancılı bir dönemde bir insanın çıkıp “Durun çocuğunuzu yanlış eğitiyorsunuz!” demesi bana oldukça çarpıcı geldi. Diyebilirim ki kitabın adına uygun bir içeriği var. Tam bir tersten IQ örneği.. Anne-babaların günlük hayatta farkında olmadan çocuklarına kötü davranışlarını pasajlar halinde ele alan kitap çocuklara şefkatle adaletle yaklaşan bireyler için (içerik olarak biraz abartılı gelse de) bence hala hitap edecek bir kesim bulacaktır.

Uzun süre elinizde dolaştırmayacağınız, bir solukta okuyacağınız kitap olacağını düşünüyorum.  Kitabı okuyanlar yazıldığı dönemin şartlarıyla değilde günümüz şartlarıyla değerlendirme hatasına düşmemelidirler.  Eğitimin yıllarla orantılı pozitif ilerleyişini görüp mutlu olmak benim gibi sizinde kitaptan çıkaracağınız ders olmalı..;)

???????????????????????????????

???????????????????????????????

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biraz da Matematik :) * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.