Çocuklarda Mahremiyet Eğitimi "LABİRENT" | MiniMiniyiz

Çocuklarda Mahremiyet Eğitimi “LABİRENT”

Adem Hocamı Radyo programı ile tanıdım.
Canlı yayınlarını her ne kadar yakalayamasam da Çocuk Deyip Geçmeyin adındaki programı ütü saatlerimin vazgeçilmezi oldu. www.ademgunes.com dan arşivi tabiri caizse sular seller gibi dinledim. Bunda Hocamın akıcı üslubu ve eğitim-öğretim anlayışıma uyan Anadolu Pedagojisinin büyük payı var.
Adem Hocayı dinlemek kadar okumakta bir o kadar tecrübe kattı bana.
Tecrübe diyorum çünkü, düşüncelerinde gelişim süreci vardır. Yaşayarak edindiğimiz tecrübeler gibi okuyarak dinleyerek de düşünsel bir tecrübe sürecine gireriz.
“Labirent” eğitimde bakmam gereken yerleri detaylandırdı.
Kitabımıza; Adem Güneş’in mahremiyet eğitimini anlattığı radyo programlarının elinizde döküman halinde bulunmasını isteyeceğiniz bir özette diyebiliriz..
Mahremiyet eğitiminin nasıl verileceğinden, verilmediği taktirde ne gibi sonuçlar doğuracağından, çocuklarımızı taciz tehlikesinden nasıl koruyacağımızdan daha doğrusu çocukların kendilerini nasıl koruyacağından nokta atışlarla söz edildiği kitapta pedagogla yapılan görüşmelerin serpilerek okuyucunun merak duygusunun kitap boyunca taze tutulduğu gerçekten bütün anne-baba ve eğitimcilere tavsiye edebileceğim eğitim kaynağı..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biraz da Matematik :) * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.