İpe Bocuk Dizme Oyunu | MiniMiniyiz

İpe Bocuk Dizme Oyunu

ç

Biri çocukların ince kas becerilerini nasıl geliştiririz diye mi sordu? Hım bir de günlük hayattan  bir şeyler olsun içinde öyle mi? Tabi şu masraflı oyuncakları almayı önermeyeceksiniz değil mi? gibi gibi cümleler havalarda uçuşurken çok kez denediğim ve çocuklarında pür dikkat oynadığı bir oyunu sizinle de paylaşmak istiyorum.

Oyun için;

  • ip
  • pipet
  • tel toka gerekli

Çocukların sağ kollarına ipi bağlıyoruz. Tel tokayı da ipin diğer ucuna bağlıyoruz. Böylece günlük hayatta kullanmaları tehlikeli olacak iğneyi modellemiş oluyoruz. Ardından pipetleri minik minik keserek el yapımı boncuk elde ediyoruz. Bunları sınıfın ortasına döküyooor müziği açıyoruz. En çok boncuk dizen kazanacak kuralı ile oyunu kızıştırıyoruz. :) Müzik bitince herkesin kendi boncuklarını saymalarını istiyoruz. En çok bocuk sahibini kocamaan alkışlıyoruz.

NOT: Müziği ne kadar uzun tutarsanız o kadar çok boncuk diziyorlar ve saymaları bir o kadar güçleşiyor. Kısa müziklerle 3-4 kez oynamanızı tavsiye ederim.

Oyunun sonunda yerde bir tane bile boncuk kalmayacak şekilde ipe dizmeleri istenir ve dizdikleri boncuklar kolye, bileklik, taç gibi aksesuarlar yapılarak evlerine götürmeleri için çocuklara hediye edilir.

IMG_0721

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biraz da Matematik :) * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.