Kardan Kedi | MiniMiniyiz

Kardan Kedi

Okul öncesi dönemde çocukların uçsuz bucaksız hayal gemilerinin yelkenlerine bol bol yeni rüzgarlar üflemeli..
Üflemeli ki büyüdüğünde sorunlara orijinal çözümler bulup hayatını kolaylaştırabilsin. …ve aslında bundan daha fazlasını ifade eder bizim bol rüzgarlarımız.
İşte yeni bir rüzgar; kardan kedi.
İnternette kaynağını bulamadığım fakat fikrini kesinlikle çocuklarla paylaşmalıyım dediğim güzel bir resimden yola çıktım. Benim kurguladığım minik bir hikayeyle…
MİNİK HİKAYEM
Yıllar önce henüz kardan adam icat edilmemişken 2 minik çocuk bahçelerinde karın yağışını sevinçle karşılıyorlarmış. Birden akıllarına kar topu yapma fikri gelmiş ve kar topu yuvarlanınca büyük bir kar toplu olmuş. Çocuklar buna bakıp üstüne bir tane daha büyük kar topu koymuş. Tekrar bakmışlar yaptıkları şeye ve bundan bir adam olabileceğini düşünüp bulmuşlar. İşte önemli olan bu DÜŞÜNMEK ve BULMAK..
Sonra burnunu neyden yapabilirim gözünü neyden düşünürken ortaya kardan adam çıkmııış..
Onlar büyüyünce de kardan adam yapmaya devam etmiş. Hatta çocuklarına öğretmişler onlar da yapmış. Onlarda çocuklarına öğretmiş onlarda yapmış derken bu taa bize kadar gelmiş. Biz de nedenini bilmediğimiz halde kar görür görmez kardan adam yapmaya koyuluyoruz! :))
FARKLI bir şey yapmak çok azımızın aklına geliyor..
Benim bir fikrim var hadi kardan kedi yapalım. Bu benim fikrim. Sizinde fikriniz olduğu zaman hemen onu da yapacağız tamam mı? diyerek kardan kedinin kuru halini kağıtlara yapmaya koyulduk.
Kalıpları hemen altta olan çalışmamız makas ve yapıştırma alıştırmalarından ibaret. 
İçindeki bol hayal gücünü saymıyorum.

Kardan Kedi” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biraz da Matematik :) * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.