Karneliyiz 7 | MiniMiniyiz

Karneliyiz 7

cats

7. dönem karnelerimiz de hazııır.

miniminiyiz’in vazgeçilmezi olan gelişim raporu süslü karne örneğimiz Arzu Öğretmenimizin “zülüfler”i.. :) Bir kış karnesi olması ve zürafa figürü kullanılması hemen aklıma “zürafanın düşkünü, beyaz giyer kış günü” ata sözünü getirdi. Ya bunda bir gariplik var dur şunun aslı astarı nedir diye ata sözünü araştırdım.

SONUÇ; ata sözündeki zürafa, zürafa değil zürefaymış. Zürefa; zarif kelimesinin çoğuluymuş. Buradaki zarif insanlar, geçmiş hayatı şaşalı ve zenginlik içinde geçenlermiş. Varlıklı ve iyi bir yere sahip insan gün gelir varlığını kaybeder fakir konuma düşerlerse, yeni bulunduğu çevrede eski davranışlarını sürdürürmüş ama bu durum tabi o çevredeki diğer insanlara tuhaf gelmiş ortaya bu atasözü çıkmış. Bizse “zürafanın düşkünü beyaz giyer kış günü” şeklinde yanlış telaffuz edermişiz. Artık o zürafa değil zürefa ve bunların hepsi karnemiz sayesin de oldu. İyi ki var şu karneler ya. :)))

Gelelim karnemizin detaylarına. Katlanabilir karne örneği zürafalı karneler üç parçadan oluşuyor. En alttaki parça bir şeffaf dosya büyüklüğünde ki zaten arkasına bir şeffaf dosya yapıştırıyorsunuz ve gelişim raporunu arkaya yerleştiriyorsunuz. Zürafanın boyunun uzaması işin illüzyon tarafı. Burada öğretmenimiz, “bir dönem boyunca sadece boyunuz uzamadı, hayalleriniz bulutlara güneşe ulaştı. Artık dünyaya daha yukarıdan bakan gözleriniz var. Ufkunuz geniş ve hep aydınlık olsun çocuklar” mesajı veriyor. Bu mesaj karnenin üzerine yazılacağı gibi Arzu Öğretmenimin yaptığı şekilde miniklere sürpriz olarak da hazırlanabilir. Öğretmenim, onlara güneş ağaç resimleri çizdirdi ve onların karneden haberleri yok. Kendi çizimlerini karnelerinin üzerinde görünce şaşıracaklarına eminim. :))

Arzu Öğretmenimin de onları ne kadar çok sevdiğine eminim. ;)
IMG_5576

Zürafalı Karne Süsü Kalıbı;
Resim.jpg

Karneliyiz 7” için bir yorum

  • 19 Aralık 2016 tarihinde, saat 18:10
    Permalink

    1. Dönem sonunda mı verdiniz 2 de mi?

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biraz da Matematik :) * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.