Kışa Hazırlık Yapan Canlılar


cats

Soğuk kış mevsiminden canlılar olumsuz yönde etkileniyor. Biz insanlar onlara yardım etmeliyiz. Bu konuyu sınıfımızda KUŞ ve KIŞ etkinliği ile işlemiştik. Sadece kuşlar değil toprak üstünde yaşayan sokak kedileri, köpekleri ormandan yaşayan hayvanlar ve daha göremediğimiz niceleri yemek bulamadığı için zor durumda kalıyor.

Fakat yaz mevsiminde doğada yeteri kadar varsa eğer yiyeceğini kış için depolayan canlılar da var. Karınca çocuklar tarafından hemen akla gelen canlı. Bunun yanına bir de sincabı eklemek istedim. Kucak dolusu fındıkları yuvasına götüren sevimli sincap çocuklara önümüzdeki zor şartlara önceden hazırlık yapmamız gerektiği mesajını veriyor. Ne güzel bir mesaj. Çalışmayı son güne bıraktığımız sınavlar geliyor aklıma.. :) Keşke bu sincaplar bizim de hayatımıza girseymiş. :))
??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? kalıp (595 x 842)kalıp kuy(595 x 842)

Kışa Hazırlık Yapan Canlılar” için 2 yorum

  1. Tam da tutumlu olmayı anlattıktan sonra orijinal bir kumbara yaptırayım diyordum. Yarın bunu kumbara olarak yaptırcağım. Bizim sincabımız da bu yıl fındık yemesin aile bütçesine destek olsun :)

    1. :))) Bu harika bir fikir. Gelen takipçilere yorumunuz ışık tutacaktır. Sağ olun Seher Öğretmenim. :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biraz da Matematik :) * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.