Kışlıkları Kaldırıyoruz | MiniMiniyiz

Kışlıkları Kaldırıyoruz

hbhj

Mart ayının sonlarına doğru yaptığımız etkinliğimizde çocukların sınıfa yazlık kıyafetlerle gelmeye başlamasından esinlenerek oluşturdum. Madem öyle o zaman kışlık kıyafetlerimizi kaldıralım bakalım dolaplara..

Kalıplarını rahatça çıkartabildiğimiz kazak, atkı, bere, eldiven gibi kışlıklara çocuklar önce renk verdik. Sonra onardı. Ardından bir güzel yıkandı kıyafetler ve doğru çamaşır asma ipine güneşte kuruması için aşıldı. Çocuklar ipe astıkları her çamaşırda büyük bir iş başarmışçasına yeni kıyafete aynı işlemleri yapmak için kolları sıvadılar.

Erkeklerin yıkamadan astığı çamaşırları ;) kızlar itina ile yıkayıp astılar. Öyle ki yumuşatıcı kullanan bile oldu. :) Mis gibi olan kuru çamaşırlarımızı bir de katladık. Kıyafetlerin nasıl katlandığını içinde saklamış etkinliğimiz!

Öğretmenin tıp kı gerçek bir evde yaşanan olaymış gibi uyguladığı etkinlik erkeğinden kızına hepsini içine alıyor. Kesinlikle denemenizi tavsiye ederim.

cats

???????????????????????????????

???????????????????????????????

???????????????????????????????

??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ???????????????????????????????    ???????????????????????????????

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biraz da Matematik :) * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.