Minik Mahya | MiniMiniyiz

Minik Mahya

???????????????????????????????Yaz aylarında boyama kitapları annelerin kurtarıcısı oluyor. Tabi kısa bir süre için. :) Tek başına renklerle haşır neşir olmak çocuk için kısa süreli bir eğlence fakat anne ile geçireceği sohbet dolu etkinlikler daha uzun süreli ve hatırda kalıcı oluyor. Hal böyle iken geçirdiğimiz güzel Ramazan günlerinin anlam ve önemini anlatmak isteyen annelere tavsiye edebileceğim bir etkinlik “minik mahya” etkinliği..

Kalıbını çocuğunuza verip nasıl boyanacağını öğrettikten sonra siz işlerinize devam edebilirsiniz. Boyaması biten çocuğunuzla birlikte masanın başına oturup şehrinizde de varsa camileri süsleyen ışıltılı yazılardan sohbet koyulun. Onların oraya nasıl asıldıklarından, eskiden kandillerle şimdi ise elektrikli aydınlatmalarla yapıldığından, güzel sözlerin yazıldığından ve tatil bittikten sonra 1. sınıfa gidip okuma yazma öğrenince bir sonraki Ramazan ayında o yazıları kendinin okuyabileceğinden söz etmek çocukları oldukça  heyecanlandıracaktır. Hatta evinizin duvarına veya camına birlikte, led aydınlatma ile mahya yapmanız daha heyecan verici bir aktivite olacaktır. ;)

Yapılışı için fotoğrafları takıp edebilirsiniz. Bereketli Ramazanlar.. :)
??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ???????????????????????????????

???????????????????????????????

???????????????????????????????

 

Kalıbı02

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biraz da Matematik :) * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.