Okul Öncesi Karne Hediyesi | MiniMiniyiz

Okul Öncesi Karne Hediyesi Örneği

cats

Karne zamanı yaklaştıkça öğretmenlerin karne hazırlıkları hız kazanıyor. Hele okul öncesi öğretmenleri için karnenin yeri apayrıdır. Çünkü hazırlayacağı karne, miniğimizin okul hayatının ilk karnesidir.

Gelişim raporunu içini koyacağı albenili bir karne süsü ve tatlı öğrencisinin gönlünü bir kez daha çalacağı bir karne hediyesi vermek adettendir. Adet diyoruz ama öğretmenimiz en değişik en güzel karne süsü ve hediyesi arayışını her yıl aynı heyecanla sürdürür. Henüz bir karar verememiş öğretmenlerim için bir karne süsü örneği ve hediyesi tavsiye edebilirim.

Karne süsünü geçen yıl 2. dönem Arzu Öğretmenim okul çantası formunda yaptı ve oldukça hoş oldu. Onun yapımı için hemen sizi yönlendireyim. OKUL ÇANTASI KARNE SÜSÜ

Bu yıl Dr. Canan Karatay’ın başlattığı “Çocuğuma Şeker Verme Kampanyasını” duymuşsunuzdur. Geçen dönemler ben de hediye olarak şekerleri süslü püslü hale getirip veriyordum fakat anne olunca işin boyutu çok değişti. Kampanyaya destek veren bir öğretmen oldum diyebilirim size. Sonra düşündüm hediye olarak ne verilebilir. Kalem defter oyuncak toka vb gibi klasiklerin dışında veee bir fikrim geldi. :)) Yahu bu ilk karne madem karlı günlere denk geliyor biz bu çocuklara neden eldiven hediye etmiyoruz. Hem kalem şeker gibi yok olmayan bir şey. Büyüdüğünde kendi ufak ellerinin boyutuna bakıp bizi yad eder ne güzel.. Bir de yanına mıknatıslı kitap ayracı yaptık mı tamamdır. Hem de o da eldiven şeklinde. Ah şu birbirine uydurma huyumuz. Her yer de gösterecek kendini. :)

Mıknatıslı eldiven kitap ayracının yapımını fotoğrafladım. İlk önce yünlü bir görünüm olsun diye mum boya ile boyadım eldivenleri sonra mat geldi keçeli boya ile boyayarak bir tane daha yaptım.  Eldiven kalıplarını paylaştım artık boya tercihi sizin.

Gelelim sonuca. Karneyi ve hediyelerini okul çantası şeklindeki karne süsüne koymak da çok kullanışlı olacağından Arzu Öğretmenimin karne süsüyle hediyelerimi birleştirdim. :)) Bence çok şık oldular. Ya sizce? ;)
IMG_0526 IMG_0528 IMG_0529 IMG_0532 IMG_0533 IMG_0542 IMG_0554 IMG_0555

Eldiven Boyama Sayfası, Eldiven kalıbı ;kalıp 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biraz da Matematik :) * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.