Okul Zamanı | MiniMiniyiz

Okul Zamanı

dönüş

 

Aileler tatilden yavaş yavaş dönmeye başladılar.  Eylül ayının girmesi ile okul alış verişi ve heyecanı bütün minikli evleri kaplayacak gibi görünüyor.

Gerek okul öncesi kurumuna yeni başlayacak miniklerimizin gerekse 1. sınıfa başlayacak olan miniklerimizin heyecanını, korkularını, ihtiyaçlarını ve aklınıza takılan ne varsa herşeyi öğrenebileceğiniz bir etkinlik hazırladım.

Şöyle ki; birlikte hazırlayacağınız sevimli uçağınız yine birlikte hazırlayacağınız kocaman zarfınızın içinden çıkacak ve çocuğunuzla birlikte odasında sohbet edecek. Tabi ki uçağı konuşturacak olan sizsiniz. Bu arada zarfın içine koymak üzere çocuğunuzun konuştuklarını not alın. Bunu pilota ileteceğiniz söyleyin. Pilotun onun yeni öğretmeni olacağını bilirse heyecan yapabilir ve içindekileri söylemekten çekinebilir. Aramızda kalması daha uygun olacaktır. ;)

Önce ona mutluluk verici sorularla başlayın. Okul alışverişi yapmaya hazır mısın? Neler alacağımızı düşündün mü? Hadi onları yazalım tek tek. Odanda okulun için minik bir köşe hazırlasak iyi olacak? gibi güzel bir başlangıca hayale sürükleyin. Sonra biraz daha detaya inerek korkularını sorun. Okula gitmekten korkuyor musun? Korkuların nelerdir? Mesela okul tuvaletini kullanmak korkutucu gelebilir. Bunları not alıp zarfın içine atın. Bu arada uçakla oynamasına izin verin ki fazla muhabbet canının sıkılmasına ve odadan kaçışlara neden olabilir. :))
IMAG0346 IMAG0362

Kocaman zarfı nereden bulacağım öğretmenim diyenler için zarf yapımı;zarf

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biraz da Matematik :) * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.