Plastik Bardak İle Takip Etme Oyunu | MiniMiniyiz

Plastik Bardak İle Takip Etme Oyunu


catss

İki plastik bardakla oyun kurmak da mümkün. Çocuklar için kısa süreli bir aktivite olsa da kahramanları çeşitlendirerek bardak parkuru yapabilirsiniz.

İç içe geçmiş iki plastik bardağın içte kalanına bir araba etiketi yapıştırın ardından dıştakine bu arabanın yolunu çizin. Başlangıç ve bitiş noktaları olan bu yol da çocuklar içteki bardağı çevirerek arabayı yolda ilerletecekler. Aşağı yukarı sağa sola geri ileri kavşak ters yön gibi kavramları öğretebileceğiniz çalışmada minikler arabayı yolda tutmaya çalışırken el göz koordinasyonları gelişecek, bitiş noktasına ulaşıp şampiyon bile olabilecekler. :D

Büyük yaş grupları oyunu hemen bitireceklerinden onlar için; anne ördek yavru ördeğin peşinden yemek yedirmek için koşuyor, kedi fare kovalıyor, rüzgar yaprakları uçuşturuyor, ip yumağı yatağın altına yuvarlanıyor gibi bardaklar kurabilirsiniz. Yolları, karakterin ayak izine göre de çizerek çocuklara yollara dikkatle bakarsak oradan kimler geçmiş bulabiliriz mesajını da verdikten sonra denizde karada ve havada yaşayan hayvanları üç ayrı bardağa kademe kademe yapıştırarak biraz bilim de yapabilirsiniz. Bütün bunları yaparken multimark kalem tek dostunuz olacak. :))
IMG_0470 IMG_0475 IMG_0482IMG_0495

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biraz da Matematik :) * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.