Rakamlar Bütünleştirilmiş Etkinlik Örneği | MiniMiniyiz

Rakamlar Bütünleştirilmiş Etkinlik Örneği

Rakamlarla İlgili Bütünleştirilmiş Etkinlik Örneği

1. Serbest zaman etkinliği (oyun hamuru ile rakamlar)

Oyun hamuru ile çocuklara öğretmek istediğimiz rakamın üzerinden geçmeleri istenir. Büyük olan rakam anne, yanına yapacakları küçük rakamlar ise yavruları olacak derseniz hayal dünyalarında oyunsal karşılığını bulur.

2. Müzik Etkinliği (ben bir elma kurduyum)

Çocuklara el ele tutuşarak çember olmalarını isteyin ve “ben bir elma kurduyum” şarkısını hareketleri ile uygulayın.

3. Matematik Etkinliği (elma ve elma çekirdeği)

Kalıplarını çıkardığınız yarım elma şeklinde kartonları çocuklardan kesmelerini isteyin. Ardından öğreteceğiniz rakamı ön yüzüne yazın ve arkasına o rakam kadar çekirdek çizmelerini isteyin. Rakam nesne eşleştirmesi yapmalarını sağlamış olacaksınız.

4. Oyun Etkinliği (parmaklarım kadar)

Çocukların parmaklarına öğreteceğiniz rakamı tek tek yazın. Ardından ellerini arkalarına saklamalarını isteyin. Öğretmen aniden öğretilen rakamı söyleyecek ve en hızlı şekilde o rakamı parmaklarıyla gösterme oyunu oynayacağınızı söyleyin. Sona kalan ve yanlış parmak gösteren çocuk çiçek olup bir sonraki turu bekleyecektir.

5. Türkçe Etkinliği (aç tırtıl kitabı)

Çocuklardan kitap dinleme pozisyonuna geçmeleri istenir. Öğretmen aç tırtıl kitabını okur. Öğrettiği rakamın kitabın içinde olup olmadığı sorulur. Kitabı görsel okuma ile bir kaç çocuktan okuması istenir.

6. Sanat Etkinliği (aç tırtıl sanat etkinliği)

Kartonlara çizilen daireleri çocuklardan kesip kitap kapağına uygun şekilde yapıştırmaları istenir. Böylece okunan aç tırtıl kitabının ana kahramanının resmi yapılmış olur.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biraz da Matematik :) * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.