Sınıfımızın Topu | MiniMiniyiz

Sınıfımızın Topu

Anneden uzun süreli  ilk ayrılış, sınıf kuralları, yeni arkadaşlar, ilk sınıf ve ilk öğretmen derken uyum haftası ile birlikte yoğun duygular yaşıyoruz.
Sınıfımıza alışabilmemiz için annelerimiz yanımızdan hemen ayrılmadılar. Onlar sınıftayken oyunlar oynadık resimler yaptık. Fakat bir de şu arkadaşlarımızın isimlerini hemencik öğrenebilseydik.
“Sen sen, sana diyorum canım arkadaşım.” Cümleleri hep yüzümü güldürdü. :)
İşte bu oyunumuz arkadaşlarının isimlerini ezberlemelerine yardımcı olacak bir etkinlik. 
Oyunun adı; 
SINIFIMIZIN TOPU
Keşke bulunduğumuz ilde geri dönüşüm fabrikaları olsa da geçen yıldan kalan kullanılmış kağıtları oraya götürebilseydim. Fabrika olmayınca oyunda kullandım bende..
Çocuklar çember şeklinde oturtulur ve eşit miktarda kullanılmış kağıt dağıtılır.
Çocuklar kağıtları gönüllerince yırtarlar. İsterseniz benim gibi etkinlik öncesi makaslarını kullanmaya izin verin. Böylece minik kaslarını da yoklamış olursunuz. Sınıf mevcudunuz kontrol edebilecek durumdaysa etkinliği makasla da yaptırabilirsiniz.
Ortaya koyulmuş poşetin içine yırttıkları bütün kağıtları götürmelerini istedikten sonra koli bandı ile poşete yuvarlak form verilip, bu bizim sınıfımızın topu diye tanıtılır.
Öğretmen de tekrar kurulacak çemberde yerini alır ve çocuklara oyunun sadece bir kuralı var topu atmak istediğiniz arkadaşınızın adını söyleyerek atacaksınız, eğer adını söylemezseniz tutmaz. Adı söylenmeyen topu tutmayacak denir ve oyunu kendi başlatır.
Bütün çocukların adı söylenene kadar oyun merakla oynanır.
Merakla diyorum çünkü arkadaşlık kurmak istedikleri çocuğun adını utana sıkıla “Öğretmenim onun adı ne ki?” diye sormaları çok tatlı.. :)
Size de ileride oluşacak klik gruplar için ipucu olacaktır. ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biraz da Matematik :) * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.