Telden TEL | MiniMiniyiz

Telden TEL

Evet telden TEL’i (telefonu) hemen hemen herkes bilir.
Uzun bir ipin ucuna bağlanan iki plastik bardak-kibrit kutusu-konserve kutusu gibi materyalle telefonun çalışma prensibini ortaya çıkaran güzel bir deneydir.
 Bu etkinlikle birlikte yapabileceğiniz, hemen bir önceki etkinliğimiz olan “ALO” ya da göz atmanızı öneririz.

Telden TEL” için 5 yorum

 • 9 Mayıs 2013 tarihinde, saat 13:36
  Permalink

  Etkinliği ben de yaptım, blogumda link vererek paylaşmak isterim sakıncası yoksa. Gerçi benim büyük oğlum Deniz pek sevmedi ama bu aralar ona ne desem hayır diyor zaten. :)))

  Yanıtla
  • 9 Mayıs 2013 tarihinde, saat 14:41
   Permalink

   Deneyimizi denemenize çok sevindim. :)Denizcikle bir telefon görüşmesi yapmak isterdim. Nedenmiş bakalım bu hayırların nedeni diye.. :) <br />Tabi ki paylaşabilirsiniz,bundan mutluluk duyarım..

   Yanıtla
 • 10 Mayıs 2013 tarihinde, saat 08:23
  Permalink

  Biz evde etkinlikler yapmaya bayılırız aslında. ancak büyük rahatsızlıklar geçirdim ve uzunca bir süre yeni oyunlar kuramadım. Bu nedenle tepki geliştirdi oğluşum, sıkıldı bunaldı. Her gün düzenli oyun oynayarak bunu aşacağımızı düşünüyorum.

  Yanıtla
  • 10 Mayıs 2013 tarihinde, saat 14:00
   Permalink

   Çok geçmiş olsun. RABBİM size oğullarınızla sağlıklı uzuuun bir hayat nasip etsin.. <br />Çocuklarıyla zaman geçiren annelere hele ki bilinçli zaman geçiren annelere hayranım. Öğretmenlik bir yana, bir bayan olarak hep gıpta etmişimdir. :) Gerçekten zor ama dünyanın en kıymetli işi yaptığınız.İnşallah blog ziyaretlerimizle de Deniz&#39;in tepkisini azami seviyeye indirebiliriz. <br />Ayrıca

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biraz da Matematik :) * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.