Yollar ve Zaman-Legoya Basma Oyunu | MiniMiniyiz

Yollar ve Zaman-Legoya Basma Oyunu

cats
Zamanın nasıl geçtiğini fark edemedik derler ya hani. İşte biz fark ettik.
Oyun ve hareket etkinliğine girerken zaman kavramını soyutlaştırmak adına minik bir etkinlik yaptırdım.
Sağ üstte başlayıp, sol altta biten bu uzuun yolda çocuklar minik bir insanı yürüttüler. Ama önce saate bakmaları lazım! Uzun çubuk hangi sayının üstünde akıllarında tutmaları lazım. Yolun sonuna gelince uzun çubuğunda ne kadar yol aldığını görecekler ve zamanı somutlaştıracaklar.
Öğrencimin elindeki minik lego hayali insan figürümüz. :)
Sırayla bütün çocuklar figürü yürütmekte görev aldılar.
Vee… Oyunumuz;
Nejat Uygur’un “halıya basmaa” repliği üzerine Legoya Basma Oyununu keşfettik.:)Oyun için bizim kadar olmasa da daha küçük ebatlarda labirent yapıp müziği açmanız yeterli. Tek kural legoya basan öğretmenin yanında oyun bitene kadar oturur. :) Kalan çocuklar şampiyondur ve alkışı sonunda kadar hak eder. :)

 

 

 

 

Yollar ve Zaman-Legoya Basma Oyunu” için 6 yorum

  • 23 Şubat 2013 tarihinde, saat 08:46
   Permalink

   Eşyası az olan büyük bir salonunuz varsa neden olmasın ki? :)<br />Aslında tek oda olmasına da gerek yok, odalar arasında geçiş kurarak labirenti dolandırabilirsiniz. ;)

   Yanıtla
 • 23 Şubat 2013 tarihinde, saat 14:52
  Permalink

  blogunuzu hatmettim bayıldım ne kadar hoş şeyler yapmışsınız.Pazartesi günü bu oyunu hemen deneyeceğim sınıfta çocuklarımın çok beğeneceğinden eminim benimde bloguma beklerim takip edeceğim sizi bundan sonra izninizle:)

  Yanıtla
  • 23 Şubat 2013 tarihinde, saat 15:17
   Permalink

   İzin ne demek, mutluluk duyarız takibinizden.. Ayrıca blogunuz aracılığıyla miniklerimlerimin bir kardeş sınıfı daha oldu. :) Daha da çok olmamız dileğiyle.. ;)

   Yanıtla
 • 26 Şubat 2013 tarihinde, saat 10:16
  Permalink

  Harikasınız. Etkinliklerinizi beğeniyle izliyorum. Zaman kavramlarını kazandırmak uzun bir süreçtir ve oyununuz bunun için çok eğlenceli bir örnek olmuş. Tebrikler :)

  Yanıtla
  • 26 Şubat 2013 tarihinde, saat 13:20
   Permalink

   Çok teşekkür ederim Sevim Hocam. Sizin gibi alanımızda tecrübeli bir öğretmenimizden böyle güzel sözler duymak inanın çok mutlu etti beni.. Biz de sizin çalışmalarınızı merakla bekliyoruz. Araları uzun tutmayın lütfen.. Sevgiler.. :)

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biraz da Matematik :) * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.