Yollar ve Zaman-Legoya Basma Oyunu

cats
Zamanın nasıl geçtiğini fark edemedik derler ya hani. İşte biz fark ettik.
Oyun ve hareket etkinliğine girerken zaman kavramını soyutlaştırmak adına minik bir etkinlik yaptırdım.
Sağ üstte başlayıp, sol altta biten bu uzuun yolda çocuklar minik bir insanı yürüttüler. Ama önce saate bakmaları lazım! Uzun çubuk hangi sayının üstünde akıllarında tutmaları lazım. Yolun sonuna gelince uzun çubuğunda ne kadar yol aldığını görecekler ve zamanı somutlaştıracaklar.
Öğrencimin elindeki minik lego hayali insan figürümüz. :)
Sırayla bütün çocuklar figürü yürütmekte görev aldılar.
Vee… Oyunumuz;
Nejat Uygur’un “halıya basmaa” repliği üzerine Legoya Basma Oyununu keşfettik.:)Oyun için bizim kadar olmasa da daha küçük ebatlarda labirent yapıp müziği açmanız yeterli. Tek kural legoya basan öğretmenin yanında oyun bitene kadar oturur. :) Kalan çocuklar şampiyondur ve alkışı sonunda kadar hak eder. :)

 

 

 

 

Yollar ve Zaman-Legoya Basma Oyunu” için 6 yorum

    1. Eşyası az olan büyük bir salonunuz varsa neden olmasın ki? :)<br />Aslında tek oda olmasına da gerek yok, odalar arasında geçiş kurarak labirenti dolandırabilirsiniz. ;)

  1. blogunuzu hatmettim bayıldım ne kadar hoş şeyler yapmışsınız.Pazartesi günü bu oyunu hemen deneyeceğim sınıfta çocuklarımın çok beğeneceğinden eminim benimde bloguma beklerim takip edeceğim sizi bundan sonra izninizle:)

    1. İzin ne demek, mutluluk duyarız takibinizden.. Ayrıca blogunuz aracılığıyla miniklerimlerimin bir kardeş sınıfı daha oldu. :) Daha da çok olmamız dileğiyle.. ;)

  2. Harikasınız. Etkinliklerinizi beğeniyle izliyorum. Zaman kavramlarını kazandırmak uzun bir süreçtir ve oyununuz bunun için çok eğlenceli bir örnek olmuş. Tebrikler :)

    1. Çok teşekkür ederim Sevim Hocam. Sizin gibi alanımızda tecrübeli bir öğretmenimizden böyle güzel sözler duymak inanın çok mutlu etti beni.. Biz de sizin çalışmalarınızı merakla bekliyoruz. Araları uzun tutmayın lütfen.. Sevgiler.. :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Biraz da Matematik :) * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.